24.01.2013

Taşra SıkıntısıTürk sinemasında eksik olan sahicilik ve yerelliğe dair varsa bu sahneyle tüm eksikliği giderilmiş resmen. Büyük iş.

2 yorum:

H.A. dedi ki...

sinema hususunda sanırım en büyük eksiğim, Türk sinemasını takip etmemek olsa gerek. Yeraltı, Tepenin ardı, ateşin düştüğü yer, kelebeğin rüyası.. bunlar seyretme zorunluluğu hissettiğim filmler.
Nuri B. Ceylan'ın son filmi hakkında ise şunu söyleyebilirim. izlediğim en sahici filmlerden biri, sadece Türk sineması açısından söylemiyorum. en az sahiciliği kadar mükemmel işçiliği, anlatısı, oyunculukları ve derinliği.. ahkam kesmek bana düşmez ama sinemamızda bu kadar iyi bir film.. bilmiyorum, ama BAL geliyor aklıma.. izlemediklerimin bu kadar çok olduğu yerde konuşmak zor olsa da, geçtiğimiz yılların en iyi iki filminden biri Bir Zamanlar Anadolu. diğer ise, iran filmi"Bir Ayrılık".

Cuma Bozkurt dedi ki...


Mükemmel bir paylaşım olmuş gerçekten teşekkür ederim. Yazılarınızı dikkatle takip ediyorum. Benim kişisel bloguma da belkerim mutlaka > (Googlede en çok aranan Facebook söz ve şiir yazarı)