2.06.2011

Dünya Gözüyle Interpol


 Dünya gözüyle gördük. Dünya gözüyle Leif Erikson'u dinleyip 'she feels that my sentimental side should be held with kid gloves' kısmına avaz avaz eşlik ettik. New York'un has çocukları sanki kasettenmişcesine pir-ü pak çaldılar. Bi' The Scale'i ya da Pace is the Trick'i çalmadılar belki ama salatalık bulup tuzlusunu isteyen konuma düşmekten imtina ederim. Hem Interpol'ün sahne duruşu çok esaslı . Vıcık vıcık pogoydu, çıldırmaydı hallerinden eser yok, efendi efendi tıngırdatıyorlar. Böyle steril rock çocukları çok daha makbul benim katımda. Seyirciyle ilişkileri de sadece müzik üzerinden.'Özel Grup' diye yutturmaya çalışılan ama bildiğin alt grup olarak çıkan Mor ve Ötesi gibi şarkı aralarında hükümet kurup, devirmiyorlar. Müziğini çal git, bırak dünyayı kurtarmak Bono'ya kalsın Harun.
'Cool' klanının son temsilcilerinden Paul Banks giderken see you soon dedi. Bizde erkek sözü olarak aldık.

pm: Interpol gibi gelmesine pek olanak vermediğim grubun gelmesini sağlayan, bilet fiyatlarını da makul tutan Pozitif'e teşekkürler.

3 yorum:

mustafa dedi ki...

artik isminin onune hacı sifati almanin zamani geldi dostum..erdin sayilir

axel dedi ki...

mustafa iyiydi yani...

yazıda da belirttim. interpol'ün tr ye geleceğine pek ihtimal vermezdim açıkcası. geldiler.. güzelde çaldılar. ben öyle sürüsüne bereket grup dinleyen adam değilim. az-öz kıvamında takılırım. önemlilerini de canlı dinledim. bi' noir desir var dinleyemeceğim. onlarda dağıldılar..ilerde reunion durumları olursa o zaman onları da dinlerim. morrissey kaldı. tr de bulmasamda yurtdışında bi' yerde denk getiririm sanırım. the killers da her türlü gelir tr ye artık bence.

mustafa dedi ki...

gönlüne göre olsun