15.04.2007

Sarhoş Serenadyeni bi keşif, yeni bi dinleti ...

shivaree 3 kişiden oluşuyor.. Grup ismini 'sarhoş seranad'tan almış..1999'da kuruluyor. Ciddi manada popülerliğini kazandığı olay Kill Bill'in soundtrackine 'Goodnight Moon' adlı parçalarıyla katılmış olmaları.. Solistleri götürüyor işi, sahnede ki duruşu özgün, elleri cebinde iplemez havası var...Sağda solda ölüp bitenleri için fan siteside yok.. Kendi ofisyal sitelerinde de bi tur takvimiz yok diyecek kadar alçak gönüllü, naif bi grup imajı bıraktılar bende..

Ortalık, herbiri tanrı mertebesine ulaştığını düşünen, böyle olmadığı durumlarda şeyh uçmaz müridi uçurur kaidesiyle tanrı muamelesi çekilen yeni yetme gruplarlarla doluyken iyi bir alternatif olabilir..

Memleket sathında albümleri satılmıyor bu arada.

Solistleri Ambrosia Parsley -yukarıdaki hatun oluyor- yılbaşı için söyle güzel bir mesaj yollamış:
"bir gün az kalsın ölüyordum.gökyüzü masmavi,hava zehir gibiydi.gazetelerin saçtığı korkunçlukları saymazsak güzel bir gündü..derken radyoyu açtım..celine dion,batan gemilere dair şarkılarını söylüyordu.herşey bir anda değişti.sandviç yüklü bir kamyon az kalsın beni eziyordu.mucizevi bir direksıyon kırma hareketi sayesinde hayatta kalmayı başardım.ve şimdi bu hikayeyi anlatabiliyorum...bütün bunlar olup bittikten sonra celine dion hala arabamdaydı..şu korkunç şeyle;titanic le ilgili iniltileriyle beynimi kemiriyordu.hala inanamıyorum.her şey bu şekilde sona erebilirdi..ölümüm için dehşet film müziği..yeni bir karar aldım..eşliğinde ölmek istemeyeceğim hiçbir şarkının arabamın radyosundan içeri sızmasına izin vermeyeceğim.ve bu nefret dolu dünyada kendim için sonuncu olmasını arzu etmeyeceğim hiçbir kitabı okumayacağım,filmi izlemeyeceğim,albümü dinlemeyeceğim.."

Hiç yorum yok: